ul. Lindleya 12,
02-005 Warszawa

fundacja@czynmnydobro.pl

+48 722 195 659

czynmydobro.pl

Ponad 1 miliard ludzi na świecie musi przeżyć za mniej niż 1 dolara dziennie. Ogromny problem stanowi brak dostępu do wody a także choroby, które dekady temu zostały wyeliminowane w bogatych krajach. Ponad 1,42 mld ludzi na całym świecie żyje na obszarach, które mają bardzo ograniczone zasoby wody. Co piąte dziecko nie ma dostępu do wystarczającej ilości czystej wody pitnej.

Projekty misyjne dla dzieci i ubogich rodzin w Kenii

Kenia: państwo położone w Afryce Wschodniej bezpośrednio na równiku.
Liczba ludności: 48 mln osób.
Stolica kraju: Nairobi.
Język(i): suahili i angielski.
Religia: w Kenii nie ma oficjalnej religii. Chrześcijaństwo jest bardzo rozpowszechnione w całym kraju.

Flaga narodowa: trzy kolory. Czarny symbolizuje kolor skóry ludności Afryki, czerwony to symbol krwi przelanej podczas kolonizacji, zielony odnosi się do afrykańskiego lądu. Zaś tarcza i włócznie to symbol patriotyzmu.

Nazwa kraju pochodzi od góry Mount Kenya, która jest najwyższym punktem w kraju i ma 5199 metrów wysokości.

Miejscowe realia

Ponad połowa ludności Kenii żyje w ubóstwie. Aby zrozumieć ich sytuację, trzeba otworzyć serce i poznać tamtejszą rzeczywistość.

Realia w jakich żyją rodziny na Czarnym Lądzie są zupełnie inne niż w Europie. Poznając historię konkretnych dzieci i ich rodzin, często łza kręci się nam w oku.

Kiedy dotkniemy ich dramatów, wówczas nasze zwykłe, codzienne problemy wydają się mało istotne. Zaczynamy doceniać to, co mamy: bieżącą wodę w kranie, energię elektryczną, dostęp do lekarza, możliwość edukacji…

Jak pomagamy?

Ks. Janusz Nowak: Liczba dzieci z Kenii objętych przez nas pomocą stale rośnie i ogromnie się z tego cieszymy. Kiedy zaczynaliśmy projekt w 2007 roku mieliśmy pod opieką 20 dzieci niepełnosprawnych z oriońskiej misji w Kenii w wiosce Kaburugi. Obecnie wsparcie trafia do 1500 dzieci z Kenii. Wspieramy także młodych, zdolnych studentów. To nasi pierwsi Podopieczni w projekcie, którzy są już pełnoletni. Wykazują wspaniałe wyniki w nauce i zasługują na dalsze wsparcie, by ukończyli wyższe studia w Kenii i mogli otrzymać dobrą pracę.

Dzięki zaangażowaniu naszych Darczyńców pomogliśmy już ogromnej liczbie dzieci…. Czy to wystarczy? Można by tak stwierdzić, jednakże Pan Jezus powiedział: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, mnieście uczynili”, a w innym miejscu powiedział: „bo byłem głodny a daliście mi jeść, byłem spragniony a daliście mi pić…” to zobowiązuje, abyśmy dalej czynili Dobro w Polsce i na krańcach świata.

Zapoznaj się z naszymi projektami w Kenii i okaż wsparcie dzieciom z misji oriońskich.

Misja Kaburugi Kandisi

Misja Laare

Szkoła w Laare

Dom Studenta - Kenia

Dzieci oczekujące na wsparcie

Medyk dla Kenii

Wsparcie dla Studentów

Dzieci objęte wsparciem

Zapoznaj się z naszymi projektami w Kenii i okaż wsparcie dzieciom z misji oriońskich.

Misja Kaburugi Kandisi

Misja Laare

Dzieci oczekujące na wsparcie

Dzieci objęte wsparciem

Szkoła w Laare

Dom Studenta - Kenia

Wsparcie dla Studentów

Medyk dla Kenii