ul. Lindleya 12,
02-005 Warszawa

fundacja@czynmnydobro.pl

+48 722 195 659

czynmydobro.pl

Jak zostać właścicielem kury na Madagaskarze? O kurczę… Czy trzeba być farmerem? A co z kurnikiem….? A pasza…?
Bez obaw. Jeśli pragniesz uczynić DOBRO dla malgaskich dzieci i rodzin z misji, możesz „zakupić” kurę lub małe stadko kur.
Dzięki Tobie będą mogli wzbogacić swoją bardzo skromną dietę o jajka i drób.

Akcja misyjna: "Kura na Madagaskarze"

Akcja polega na zbiórce darowizn na zakup kur dla dzieci z rejonu Ankazoabo-Sud objętych wsparciem przez Misję Sióstr Orionistek, jak również dla ubogich rodzin z okolicznych wiosek.

Koszt zakupu kury na Madagaskarze w przeliczeniu na PLN wynosi 20 złotych. To dla większości Malgaszów ogromny wydatek, zważywszy, że wynagrodzenia są tam bardzo niskie. Za wypłatę statystyczny Malgasz może zakupić 10 kur. Pensja wynosi 210 000 ariarów, czyli 210 złotych. Taki jest przelicznik!

Większość społeczeństwa żyje bardzo ubogo. Malgasze na wioskach żywią się głównie kukurydzą i fasolą z własnych upraw. Często te uprawy są niszczone przez cyklony. Tylko nieliczne rodziny mogą zakupić ryż, bo jest to bardzo drogi  produkt na wyspie.  Dzięki akcji Kura na Madagaskarze mieszkańcy wiosek mają możliwość wzbogacić swój bardzo skromny posiłek o jajka i drób.

Akcję Kura na Madagaskarze prowadzimy od 2014 roku w ramach projektu Zwierzaki dla Afryki. 

Najczęściej zadawane pytania:

Jak wygląda transport kur z Polski na Madagaskar, drogą morską czy powietrzną?

Czy są potrzebne szczepienia i paszporty dla tych ptaków?

Otóż kury nie jadą, „jadą” natomiast pozyskane darowizny na kury. Następnie Siostry Orionistki zakupują zwierzaki na lokalnym rynku.

Dlaczego?
Ponieważ dla każdego zwierzęcia długa podróż, jak również zmiana strefy klimatycznej są szokiem. Ponadto koszt transportu, kwarantanny oraz administracji znacznie przewyższyłby wartość kury.

Wpłać darowiznę już dziś
i dołącz do grona certyfikowanych właścicieli kur na Madagaskarze.

Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro
53 1240 1053 1111 0010 4040 4926
z dopiskiem: Kura na Madagaskarze

Jak uzyskać certyfikat Właściciela Kury/Kur na Madagaskarze?
1. Wpłać darowiznę na akcję.
2. Otrzymasz maila z potwierdzeniem wpłaty.
3. Pobierz certyfikat online. W otrzymanym mailu znajdziesz przycisk.

Wpłać darowiznę online

Misjonarka z Madagaskaru o tym jak kury czynią Dobro dla Malgaszów!

 ks. Janusz Nowak fDP prezes Fundacji: Madagaskar jest pięknym, lecz słabo rozwiniętym krajem i większość ludności żyje w biedzie. Nasza Fundacja wspomaga małych Malgaszów poprzez pokrycie kosztów podstawowych potrzeb bytowych. Ponadto zapewniamy dzieciom dostęp do edukacji, bo to właśnie edukacja jest kluczem do lepszej przyszłości. Realizujemy ten cel w ramach projektu „Adopcja na odległość dzieci z misji Ankazoabo-SUD”. I uwaga! zaledwie 70 złotych miesięcznie wystarczy, żeby zapewnić dziecku wyżywienie, ubezpieczenie, odzież i edukację. Dodatkowo, aby wspomóc dożywianie malgaskich dzieci i  rodzin, realizujemy projekt „Zwierzaki dla Afryki”. Projekt ten, dzięki zaangażowaniu wielu osób indywidualnych, szkół, przedszkoli, parafii, wspólnot, firm i różnych instytucji, daje wspaniałe efekty. Dzięki ofiarności Darczyńców zakupiliśmy już ponad 5300 kur i 60 świnek dla podopiecznych misji Ankazoabo-SUD (stan na 30.09.2022). Ponadto zakupiliśmy wielbłąda, kilka krów i kóz dla misji oriońskich w Kenii. Radość wśród obdarowanych ogromna.