ul. Lindleya 12,
02-005 Warszawa

fundacja@czynmnydobro.pl

+48 722 195 659

czynmydobro.pl

Krowy, kozy, kury, świnki a nawet wielbłąd.
Misyjna zagroda zwierzaków ruszyła w 2014 roku i dzięki otwartym sercom Darczyńców powiększa się każdego dnia.

Zwierzaki dla Afryki

Projekt misyjny, którego celem jest dożywianie ubogich afrykańskich dzieci i rodzin objętych pomocą przez oriońskie placówki misyjne w Kenii i na Madagaskarze.

Zwierzaki „wystartowały” 13 czerwca 2014 roku. Od samego początku projekt zyskał ogromną sympatię Darczyńców. Kto żyw angażuje się, by zakupić zwierzaki dla dzieci i rodzin z misji oriońskich.

Dzięki ogromnemu wsparciu Darczyńców: osób indywidualnych, rodzin, parafii, wspólnot, społeczności szkół, instytucji i firm misyjna zagroda rozrasta się każdego dnia.

W ramach projektu Zwierzaki dla Afryki prowadzimy następujące akcje misyjne:

Kura na Madagaskarze

Świnki dla malgaskiej rodzinki

Mućka dla Kenii

W okresie 01.2014-09.2022 zakupiliśmy:

6 krów, 3 kozy i 1 wielbłąda dla Misji Laare w Kenii, aby dzieci uczęszczające do szkoły misyjnej mogły codziennie rano wypić mleko

3 krowy dla studentów filozofii i teologii z Międzynarodowego Seminarium Oriońskiego w Nairobi w Kenii

5393 kur i 60 świnek dla dzieci i rodzin objętych wsparciem przez Misję Sióstr Orionistek w regionie Ankazoabo- Sud na Madagaskarze

W imieniu misji oriońskich dziękujemy z całego serca za wsparcie
okazane Kenijczykom i Malgaszom poprzez „zakup” zwierzaków.

Kura na Madagaskarze

Akcja polega na zbiórce darowizn na zakup kur dla dzieci z rejonu Ankazoabo-Sud objętych wsparciem przez Misję Sióstr Orionistek, jak również dla ubogich rodzin z okolicznych wiosek.

Koszt zakupu kury na Madagaskarze w przeliczeniu na PLN wynosi 20 złotych. To dla Malgaszów ogromny wydatek, zważywszy, że wynagrodzenia są tam bardzo niskie. Za wypłatę statystyczny Malgasz może zakupić 8 kur. Pensja wynosi 160 000 tysięcy Ariarów, czyli 160 zł. Taki jest przelicznik.

Większość społeczeństwa żyje bardzo ubogo. Malgasze żywią się głównie ryżem. A dzięki tej akcji mają możliwość wzbogacić swój bardzo skromny dzienny posiłek o jajka i drób.

Wpłać darowiznę już dziś
i dołącz do grona certyfikowanych właścicieli kur na Madagaskarze

Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro
53 1240 1053 1111 0010 4040 4926
z dopiskiem: Kura na Madagaskarze

Więcej o akcji:
Kura na Madagaskarze

Świnki dla malgaskiej rodzinki

Dzięki Twojej darowiźnie Siostry Orionistki nabędą loszki dla ubogich malgaskich rodzin z wiosek. A gdy trzoda w danym gospodarstwie się rozmnoży, każda obdarowana rodzina odda jedno zwierzę do misji.

Wówczas wsparcie otrzymają kolejne potrzebujące rodziny z rejonu Ankazoabo-SUD. Koszt zakupu świnki na Madagaskarze jest dużo wyższy niż kury. Wynosi 450 zł w przeliczeniu na naszą walutę.

Dlatego też zachęcamy rodziny, grupy przyjaciół, parafie, wspólnoty, firmy, instytucje i społeczności szkolne do włączenia się w tę szlachetną akcję. Bo razem możemy uczynić wiele DOBRA.

„Zakupując” świnkę okazujesz konkretne wsparcie dla malgaskich rodzin w potrzebie
i stajesz się Ambasadorem Misji na Madagaskarze

Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro
53 1240 1053 1111 0010 4040 4926
z dopiskiem: Świnka na Madagaskarze

Mućka dla Kenii

W styczniu 2020 r. wznowiliśmy akcję zakupu krów dla misji. Pod hasłem „Mućka dla Kenii” ruszyła zbiórka darowizn dla seminarzystów z Międzynarodowego Seminarium Oriońskiego w Nairobi, aby mogli zakupić nową krowę. 

Poprzednia żywicielka wspólnoty zakończyła żywot. A koszt zakupu krowy w Afryce to ogromny wydatek, liczący od 800 do 1000 Euro. Jest to wydatek porównywalny do zakupu samochodu. Krowa jest tak drogim zwierzęciem w Afryce, bo to żywicielka odgrywająca bardzo ważną rolę w każdym gospodarstwie i w każdej misji.

Wspólnota seminaryjna, aby utrzymać dzieło, które kształci studentów filozofii i teologii, przybyłych do Kenii różnych krajów, podejmuje szereg działań. Księża Orioniści odpowiedzialni za seminarium zwracają się o pomoc do darczyńców. Sami także organizują pracę w misji, by zdobyć fundusze na utrzymanie. Hodują krowy i kury, dzięki którym mogą sprzedawać mleko i jajka. 

Kiedy więc krowa padła był ogromny problem. Ale dzięki wsparciu indywidulanego darczyńcy z Polski, w czerwcu 2020 r. udało się pozyskać 4000 zł czyli 100% kwoty na zakup Mućki- żywicielki dla seminarzystów.

Następnie w grudniu 2021 r. pozyskaliśmy środki na drugą Mućkę. W sierpniu 2022 r. wpłynęły darowizny na trzecią krowę żywicielkę.

W imieniu seminarzystów i nowicjuszy dziękujemy.

Przekaż i Ty dobrowolną kwotę darowizny i stań się (współ)właścicielem Mućki w Kenii.
Przykładowo, wpłacając 40 zł stajesz się w 1% właścicielem krowy i wspomagasz wspólnotę oriońskich seminarzystów

Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro
14 1240 1053 1111 0010 4353 6691
z dopiskiem: Mućka dla Kenii

Kura w Kenii

Misyjna zagroda się powiększa. Nasze kury od 2014 roku czynią DOBRO na Madagaskarze. Latem 2022 zwołały sejmik i postanowiły rozszerzyć pomoc na rzecz nowicjuszy i studentów w Kenii.

W Meru znajduje się siedziba oriońskiego nowicjatu. Młodzież, zanim rozpocznie studia filozoficzno-teologiczne w Nairobi, najpierw uczestniczy w rocznej formacji w ramach nowicjatu. Wspólnota w Meru prowadzi małą farmę aby się utrzymać. Zakup zwierząt, tam na miejscu, wiąże sie z dużymi kosztami. Dlatego też, na prośbę przełożonego ks. Malcolma Dyer, ruszamy z akcją Kura w Kenii, aby doposażyć misyjną zagrodę.

 

 

 

Wpłać darowiznę już dziś i dołącz do grona certyfikowanych właścicieli kur w Kenii

Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro
14 1240 1053 1111 0010 4353 6691
z dopiskiem: Kura w Kenii

Jak uzyskać certyfikat Właściciela Kury, Świnki czy Mućki?
1. Wpłać darowiznę na jedną z powyższych akcji.
2. Napisz do naszego koordynatora barbara.szlagor@czynmydobro.pl
3. Certyfikat otrzymasz mailowo lub pocztą na wskazany adres.