ul. Lindleya 12,
02-005 Warszawa

fundacja@czynmnydobro.pl

+48 722 195 659

czynmydobro.pl

Laura Makena w 2014 roku przyleciała do Polski i rozpoczęła studia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Wciąż pamiętamy dzień, kiedy odbieraliśmy ją z lotniska. Projekt Studia dla Laury był ogromnym wyzwaniem zarówno dla nas, jak i dla niej samej. Dziś możemy powiedzieć, że marzenia naprawdę się spełniają. W 2021 roku Laura ukończyła studia medyczne i otrzymała dyplom. Jest lekarzem i jest bardzo szczęśliwa, że osiągnęła zamierzony cel.

Medyk dla Kenii

Medyk dla Kenii to kontynuacja projektu Studia dla Laury. Począwszy od 2014 roku przez siedem lat pozyskiwaliśmy fundusze na rzecz Laury, na jej kształcenie i koszty związane z pobytem w Polsce. W pomoc Laurze zaangażowało się bardzo wiele osób, zarówno darczyńcy indywidualni, jak i różne organizacje.

Laura od początku osiągała bardzo dobre wyniki w nauce. Studia medyczne na GUM ukończyła z wyróżnieniem w czerwcu 2021 r. Bardzo ładnie mówi po polsku. We wrześniu 2021 r. wraz z mamą i bratem odwiedziła nas w kaliskim biurze Fundacji. Nagrała wówczas filmik z podziękowaniem dla Darczyńców.

My również wyrażamy ogromną wdzięczność dla naszych Darczyńców, Przyjaciół Fundacji i każdego, kto w jakikolwiek sposób wspomógł Laurę na tej drodze do realizacji jej marzenia. Szczególne podziękowania niech popłyną do Państwa Krystyny i Dominika Król oraz ich dzieci i krewnych. Bo to oni stali się rodziną dla Laury przez te lata. Zawsze mogła liczyć na ich pomoc. Ich dom był i jest dla niej zawsze otwarty.

Laura jest teraz na etapie wyboru specjalizacji. Prawdopodobnie będzie to ginekologia. Gdzie będzie docelowo pracować, jeszcze nie wiemy. Ale na pewno będzie co jakiś czas odwiedzać Laare, kenijską wioskę, z której się wywodzi. A tam na miejscu będzie badać stan zdrowia dzieci i służyć im medyczną pomocą.

Każdy lekarz powinien mieć gabinet. Medyk dla Kenii to projekt polegający na adaptacji pomieszczeń w misji Laare w celu stworzenia gabinetu lekarskiego i pielęgniarskiego. Oprócz Laury z gabinetu korzystać będą inni lekarze, zarówno ci, którzy przyjadą do Laare na wolontariat misyjny, jak i miejscowi lekarze, z którymi misja będzie współpracować.

Projekt ruszy niebawem.