ul. Lindleya 12,
02-005 Warszawa

fundacja@czynmnydobro.pl

+48 722 195 659

czynmydobro.pl

Pomysł, aby uruchomić misyjne piekarnie, powstał wiosną 2019 r. Siostry Orionistki, prowadzące placówki misyjne na Madagaskarze, zapragnęły urozmaicić bardzo ubogą codzienną dietę Malgaszów. Rozważały, a gdyby tak wypiekać dla nich chleb i słodkie bułeczki? Koszt zakupu i montażu 2 pieców oraz podstawowej adaptacji pomieszczeń obliczono na 11.000 zł. Siostry nie miały tych środków, ale miały marzenie i wiarę.

Od marzeń do realizacji, czyli Piekarnie na Madagaskarze

I tak powstał kolejny projekt misyjny pn. „Piekarnie na Madagaskarze”. W zbiórkę darowizn włączyło się Stowarzyszenie Charytatywne Czyńmy Dobro z Wolsztyna. Zbiórka była prowadzona na stronie jestescieswiatlem.pl. Dzięki wsparciu Darczyńców dnia 31.08.2019 r. zbiórka została zakończona i ruszyła budowa upragnionych piekarni.

A my kolejny raz mogliśmy doświadczyć, jak powstają wielkie Boże dzieła, gdy tylko połączymy siły. Dzięki współpracy naszej Fundacji ze Stowarzyszeniem Charytatywnym Czyńmy Dobro to DOBRO się podwoiło.

Projekt pięknie rozwija skrzydła. W lutym 2020 r. ruszyła akcja Bułka dla Malgaszka.

„Te piekarnie to SKARB”- tak mówią wdzięczni Malgasze.
A my zapragnęliśmy wybudować kolejne piece w misjach oriońskich na Madagaskarze,
aby jak najwięcej dzieci, rodzin i samotnych seniorów mogło spożywać chleb i bułki.

Wybuduj z nami kolejną piekarnię na Madagaskarze i zostań Ambasadorem Misji.
Twoja darowizna i Twój 1% to ważna cegiełka, która urzeczywistnia marzenie.

Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro
53 1240 1053 1111 0010 4040 4926
z dopiskiem: Piekarnie na Madagaskarze

Przekaż Twój 1% podatku na rozwój misyjnych piekarni
KRS 0000 28 27 96
cel szczegółowy: Piekarnie na Madagaskarze

Kulisy „budowy” dwóch misyjnych piekarni…

W Misji Andrambato było łatwiej uruchomić piekarnię, gdyż Siostry dysponują funkcjonalną kuchnią. Piec został zamontowany na zewnątrz, gdyż warunki atmosferyczne powodują, że w pomieszczeniu byłoby za gorąco.

Piekarnia w Ankazoabo-SUD wymagała większych nakładów finansowych. Przede wszystkim należało doliczyć koszty adaptacji jednego z pomieszczeń, które do tej pory było wielofunkcyjne (służyło np. za kuchnię, czasem za klasę szkolną). Obecnie jest to kuchnia, gdzie przygotowuje się ciasto do wypieku. Pomieszczenie jest dość duże 6 x 8m  i jest już w miarę funkcjonalne, ale nadal wymaga gruntownego remontu. Koszt podstawowego niezbędnego remontu i wyposażenia kuchni wyniósł  2.000,00 zł. Piec został zamontowany na zewnątrz ze względu na upały. Ponadto trzeba było na start zaopatrzyć Siostry w mąkę i inne niezbędne składniki, by produkcja pieczywa ruszyła.

Łącznie koszt uruchomienia dwóch piekarni wyniósł 11.000,00 zł. Dla ludności malgaskiej, jak również dla misji oriońskich, jest to ogromna kwota, której nie byliby w stanie pozyskać inaczej, jak tylko przy pomocy Darczyńców.